Przyjęcia rodzinne takie jak imieniny, urodziny, rocznice baby shower czy sylwester są ważnymi wydarzeniami w życiu każdego człowieka, którymi chcemy się podzielić z najbliższymi. Niestety z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną w naszym kraju jesteśmy zmuszeni ograniczyć się do organizacji imprez w zaciszu naszych domów oraz zredukować ilość zapraszanych gości. Liczba uczestników różnego rodzaju uroczystościach podlega ograniczeniom prawnym, które są nakładane przez służby sanitarne i należy je śledzić na bieżąco.

Przyjęcia organizowane w domu wcale nie są gorsze od tych na mieście, mają one bowiem wiele zalet takich jak:

- większa swoboda i komfort,

-brak ograniczenia czasowego (godziny pracy restauracji, czas wynajęcia lokalu),

- zwiększone poczucie prywatności,

- mniej formalny charakter imprezy,

-zdecydowanie niższy koszt,

-większa kontrola nad przebiegiem przyjęcia (wszystko zależy od nas, gospodarzy),

-Twoje dzieci i/lub dzieci Twoich gości mają większą możliwość zabawy i łatwiej zajmą się sobą niż w lokalu

-możemy liczyć na pomoc kulinarną gości w zrobieniu np. sałatek czy ciast.

 

Warto jednak pamiętać, aby zachować wszelkie środki bezpieczeństwa i szczególną ostrożność organizując spotkania rodzinne w domu oraz przeprowadzać wywiad, z każdym z zaproszonych gości, czy nie mają oni przypadkiem żadnych objawów przeziębienia, tj. kataru, kaszlu czy gorączki. Jeżeli wiemy już, że wszyscy uczestnicy czują się dobrze i mamy odpowiednio zagospodarowaną przestrzeń np. w salonie, aby porozsadzać naszych gości przy stole w odpowiednich odległościach, pora zabrać się za planowanie przyjęcia.

Tanim, efektywnym i coraz częściej wykorzystywanym sposobem na udekorowanie wnętrza na różnego rodzaju imprezach są balony. Na rynku mamy szeroką gamę kolorystyczną balonów w przeróżnych kształtach i wielkościach, gładkie i z tematycznymi nadrukami, dzięki czemu możemy bez problemu wybrać odpowiednie dla charakteru przyjęcia oraz spójne kolorystycznie balonowe dekoracje.

Balony Cyfry, dlaczego warto je wykorzystać na domówce?

Balony foliowe w kształcie cyfry idealnie sprawdzą się na przyjęciach urodzinowych oraz jubileuszowych. Ogromna cyfra 1 (ponad 100 cm) w różowym kolorze na roczek dziecka, liczba 18 w kolorze Rose Gold na osiemnastkę czy złote cyfry tworzące numer kolejnego roku na przyjęciu sylwestrowym. Balony w takim kształcie idealnie oddają charakter wydarzenia, a na studniówkę bądź wesele (do np. numeracji stolików bądź do wyrażenia ilości wspólnie spędzonych lat) będą wspaniałym dodatkiem. Do wybory mamy foliowe cyfry albo lateksowe bądź foliowe z nadrukiem w różnorodnych kolorach oraz transparentne wypełnione konfetti w środku. Balony foliowe w kształcie cyfr można ze sobą łączyć tworząc dowolne kombinacje np. 18,21,30,40 itd. Natomiast balony gumowe i foliowe z nadrukiem są dedykowane na konkretną imprezę z okazji np. 1, 18, 30 urodzin czy też z nadrukiem nadchodzącego roku na sylwestra np. 2021. Warto zwrócić uwagę na długość unoszenia się poszczególnych balonów wypełnionych helem, i nie nadmuchiwać ich zbyt wcześnie. Poza ty, balony foliowe będą znacznie dłużej unosić się w powietrzu nić gumowe tych samych rozmiarów. Jeżeli chcemy wypełnić nasze balony powietrzem, nie ma najmniejszego problemu, możemy w tym celu wykorzystać pompkę ręczną, która zaoszczędzi czas i nasze płuca, a stojak na balony pomoże stworzyć piękną, stabilną dekorację Balony można również ze sobą łączyć np. taśmą z kropkami kleju do balonów tworząc cudowne kompozycje lub girlandy za pomocą taśmy do girland balonowych.

Balony na urodziny – niezawodna jakość i szeroka gama kolorów

Podczas wyboru balonów, niezależnie od charakteru spotkania należy pamiętać, aby nie oszczędzać na jakości. Niestety chińskie podróbki zalewają nasz rynek, kusząc niską ceną, a w dniu przyjęcia okazuje się, że kolory znacznie odbiegają od tych przedstawianych na zdjęciach, a połowa pękła podczas nadmuchiwania. Możemy oszczędzić sobie stresu i straty pieniędzy stawiając na renomowane firmy produkujące balony, które są wykorzystywane przez znanych dekoratorów na całym świecie. Wiodące marki takie jak: Qualatex, Gemar, GoDan, Strong Baloons, Flexmetal czy Anagram dają nam gwarancję wysokiej jakości oraz intensywności i jednolitości w ubarwieniu. Brak plam, przebarwień oraz równomierność nadruku w przypadku balonów z nadrukami są niezwykle ważnymi aspektami wpływającymi na estetykę naszej dekoracji. W przypadku balonów foliowych oprócz kwestii nasycenia kolorem oraz wybarwień bardzo ważna jest jakość zgrzewu dzięki, której nasz balon nie będzie przepuszczał powietrza, nie pęknie podczas nadmuchania i będzie długo utrzymywał się w powietrzu.

Dobór koloru balonów będzie zależny od charakteru ,z jakiej okazji jest organizowane przyjęcie, od oświetlenia pomieszczenia oraz oczywiście gustu. Na imprezę z okazji urodzin synka będzie się obracać w zupełnie innych barwach niż przy organizacji sylwestra czy imprezy firmowej. Balony dzielą się na takie o standardowej kolorystyce do której zaliczają się balony pastelowe (matowe), krystaliczne (przeźroczyste) , które idealnie prezentują się wypełnione konfetti lub z nadrukiem, oraz balony z tzw. „efektem lustra”, który zawdzięczają zatasowaniu pigmentu. Mowa tutaj o balonach metalizowanych oraz chromowanych.

Balony metalizowane charakteryzują się żywymi kolorami, blaskiem oraz większą sztywnością ze względu na dodatek metalicznego pigmentu, co przekłada się również na nieco większą wytrzymałość. Ponad to balony te mogą być nieco mniejsze po nadmuchaniu niż ich odpowiedniki w standardowych kolorach (pastelowe).

Balony chromowane rozwieź charakteryzują się żywymi kolorami oraz jeszcze większym blaskiem niż metaliczne. W balonach tego typu zastosowany został grubszy, w stosunku do zwykłych balonów, lateks dzięki któremu mogły one zostać pokryte większą ilością mocno kryjącej farby uzyskując tzw. efekt lustra.

Duże balony, czy małe? 

Najczęściej wielkości balonów w sklepach podawane są w calach (1’’- ok. 2,54 cm). Najbardziej obleganym rozmiarem balonów lateksowych zarówno przez profesjonalistów jak i laików są 12 calowe, czyli posiadające średnice o długości ok. 30 cm. Rozmiary balonów gumowych wahają się od 12,5 cm do nawet 100 cm, są to tzw. balony „giganty” o okrągłym kształcie, najczęściej wypełnione konfetti. Odnośnie rozmiarów balonów foliowych, największy wybór jest w przypadku cyfr i liter. Najpopularniejsze są cyfry o wysokości ok. 102 cm, ale dostępne są również większe, posiadające nawet do 163 cm wysokości. Najmniejsze balony cyfryjakie są dostępne na rynku mają zaledwie 13 cm wysokości.

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie czy wolimy zaopatrzyć się na nasze przyjęcie w duże czy mniejsze balony, należy zwrócić uwagę na dwa najważniejsze czynniki:

Wielkość pomieszczenia/mieszkania, w którym będzie organizować przyjęcie.

W niskich i niewielkich pomieszczeniach zdecydowanie sprawdzą się mniejsze balony, które zajmą mniej miejsca. Dobrym rozwiązaniem jest stworzenie kompozycji z np. jednej dużej cyfry (w przypadku urodzin), którą zestawimy z kilkoma mniejszymi o podobnej kolorystyce. Dodatkowo, jeżeli zdecydujemy się na balony chromowane, które stwarzają efekt lustra, optycznie powiększy to przestrzeń i zniweluje wrażenie przytłoczenia. Do niewielkich pomieszczeń zalecamy wykorzystać balony nie większe niż 45 cm, które są dostępne w dowolnych kolorach np. balony foliowe w kształcie serca, gwiazdy, księżyca, okrągłe oraz standardowe foliowe owalne gładkie, z nadrukiem lub z konfetti. Należy pamiętać jednak, że nie wszystkie balony można wypełniać helem, zatem jeżeli chcemy, aby dekoracja długo unosiła się w powietrzu zalecamy wybrać balony o średnicy nie mniejszej niż 30 cm (12’’). Mniejsze balony idealnie nadają się do tworzenia girland przy pomocy taśm bądź do tworzenia kompozycji na stojakach. Jeżeli posiadacie duże mieszkanie/dom to tak naprawdę ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia i budżet. Idealnie sprawdzą się tutaj duże balony ok. 100 cm, z których możemy ułożyć ciekawe kompozycje, lub gigantyczne balony kule, który może wisieć nad sufitem ozdabiając np. parkiet. Mając dużo przestrzeni możemy dowolnie komponować balony o różnych rozmiarach i kolorach oczywiście w granicach dobrego smaku.

Rodzaj i charakter przyjęcia. 

W zależności od okazji możemy wybrać balony gładkie bądź z nadrukiem, klasyczne lub z konfetti, minimalistycznie albo z przepychem, kolorowo lub klasycznie (złoto, srebro, złoto-różowy). Na 18-stkę możemy stworzyć na jednej ze ścian piękne łuki balonowe i zestawić to z mniejszymi balonami o różnych kształtach i tym sposobem otrzymamy piękną ściankę do robienia zdjęć. Na urodziny dziecka postawimy na różnokolorowe balony w tym balony foliowe w kształcie jednorożca, piłki nożnej czy ulubionego bohatera z bajki np. z Psi patrolu albo Świnka Peppa. Należy pamiętać, że dla nas jest to piękna dekoracja, natomiast dla dziecka element zabawy, więc warto zadbać o różnorodność kształtów i kolorów. Jeżeli przyjęcie jest z okazji narodzin dziecka, mamy do dyspozycji przeróżne balony foliowe np. w kształcie wózka, butelki niemowlęcej, bobasa czy lateksowe z nadrukiem „It’s a boy”, „It’s a girl” czy stópek dziecka.

Niezależnie od tego jaki rodzaj balonów wybierzesz i na jaki styl, kolor czy kształt się zdecydujesz, jeżeli zadbasz o odpowiednie dekoracje oraz nastrój, na pewno będzie to udane przyjęcie. Na rynku dostępny jest tak szeroki asortyment balonów na każdą okazję, że z pewnością znajdziesz coś dla siebie, a czy impreza odbędzie się w lokalu czy w domowym zaciszu nie ma to naszym zdaniem wielkiego znaczenia. Ważne, aby pielęgnować przyjaźnie oraz więzi rodzinne i wspólnie spędzać ważne dla nas chwile.

źródło zdjęcia: Urodziny zdjęcie utworzone przez mdjaff - pl.freepik.com